KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11977127
*
nr 1197 7127
Etsning
Lundholm, 1936, "Wasatidens Stockholm". Motivet: 30x54
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 20:21:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 20:36:50
1
150 kr
20/8 17:45:29
2
200 kr
20/8 18:59:53
1
300 kr
20/8 19:01:16
2
450 kr
20/8 19:07:24
1
450 kr
20/8 19:07:24
2
450 kr (Budbetjänt)
20/8 19:07:57
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
20 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lundholm
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24
-
8375 Etsningar
2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28
*
Etsning
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1197 7127
Etsning
Lundholm, 1936, "Wasatidens Stockholm". Motivet: 30x54
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/8 20:36:50 | 1 | 150 kr |
20/8 17:45:29 | 2 | 200 kr |
20/8 18:59:53 | 1 | 300 kr |
20/8 19:01:16 | 2 | 450 kr |
20/8 19:07:24 | 1 | 450 kr |
20/8 19:07:24 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
20/8 19:07:57 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 aug
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lundholm
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07 -
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24 -
8375 Etsningar
2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28